Sri Lanka ślub cywilny

Sri Lanka to jedna z najbardziej egzotycznych ślubnych destynacji.
To propozycja dla osób szukających czegoś wyjątkowego!

 

W Sri Lance proponujemy
hotele 3*, 4* oraz 5*

Śluby odbywają się zawsze na terenie hotelu:
w ogrodach lub na hotelowej plaży.
Bardziej luksusowe hotele oferują
specjalne podesty i altanki z widokiem na ocean.

1
1

Ślub w Sri Lance

Najważniejsze informacje


Na Sri Lance proponujemy śluby w hotelach o różnym standardzie. Możemy zorganizować ślub w niemal każdym hotelu na wyspie, jeśli tylko świadczy on takie usługi. Ponadto proponujemy zakwaterowanie w różnych miejscach-pensjonatach, willach, a nawet w domkach na wodzie! Dla naszych klientów oprócz wspaniałej ceremonii ślubnej organizujemy wycieczki z przewodnikiem po Sri Lance, na których można zobaczyć m.in. „Lwią Skałę”, świątynię w Dambulli, a także przeżyć prawdziwe safari i odwiedzić sierociniec dla słoni. Dodatkowo w hotelach organizowane są różne imprezy, zawody sportowe, czy treningi fitness. Organizujemy też podróże poślubne, wyjazdy narzeczeńskie i inne romantyczne wyjazdy.

Jakich formalności należy dopełnić chcąc wziąć ślub w Sri Lance ?

 

Aby legalnie zawrzeć związek małżeński należy skompletować standardowy dla tego rodzaju ślubów zestaw dokumentów:

– oryginały odpisów aktów urodzenia obojga małżonków
– paszporty i ich skany
– zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego za granicą, wydawane przez wasz USC
Dla rozwodników oraz wdowców będą potrzebne dodatkowe dokumenty.

Wszystkie dokumenty muszą zostać przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego.
Aby móc pobrać się na Sri Lance, przyszli państwo młodzi nie mogą być spokrewnieni poprzez adopcję, małżeństwo (czyli np. posiadając innych rodziców, którzy następnie się pobrali) ani przez krew. Muszą mieć skończone 21 lat.

Minimalny okres rezydencji przed ślubem w Sri Lance wynosi 5 dni.

Dodatkowo wszyscy wyjeżdżający na Sri Lankę muszą posiadać wizę, a właściwie oficjalne pozwolenie na krótką wizytę – ETA. Dokument wydawany jest w formie elektronicznej (czyli dokument jest wirtualny, nie fizyczny – jak wiza) i ma zapewnić “skuteczną, niezawodną i uproszczoną obsługę wszystkich odwiedzających”.

Jak przebiega ślub w Sri Lance?

 

Ślub na Sri Lance jest niepowtarzalny w swojej oprawie. Towarzyszy mu wiele egzotycznych symboli i zwyczajów. Pakiety ślubne zawierają najczęściej obecność lankijskich dziewcząt, które wykonują tradycyjny ślubny taniec oraz bębniarzy w lankijskich strojach.

Uroczystość odbywa się na terenie hotelowego ogrodu, najpierw Pan Młody, a później Panna Młoda są prowadzeni z hotelu do miejsca ślubu przez świadków, tancerzy i bębniarzy. Następnie  Mistrz ceremonii zaprasza parę na specjalną platformę, Para Młoda wymienia się obrączkami, a także tradycyjnymi liśćmi siedmiokrotnie, co symbolizuje więź, jedność i miłość przez kolejne 7 generacji.

W dalszej kolejności Młodej Parze obwiązuje się razem najmniejsze palce u dłoni złotą nitką i polewane są wodą przez mistrza ceremonii. Chór dziewcząt śpiewa ślubne pieśni, a świeżo poślubiona Para jest poproszona o zejście ze specjalnej platformy. Następnie rozbijany zostaje kokos, co oznacza błogosławieństwo dla przyszłego potomstwa.

Para młoda zapala tradycyjne lampy oliwne, co z kolei oznacza sukces, później Młodzi przechodzą w specjalne miejsce na kanapę, aby obejrzeć jak tancerze prezentują swoje umiejętności. Kolejno dostają specjalny napój i opcjonalnie tort.

Na koniec Państwo Młodzi wybierają się na przejażdżkę po plaży specjalnie ubranym słoniem. Ślub w Sri Lance to naprawdę egzotyczne doświadczenie!

Najważniejsze informacje o Sri Lance


physical-map-of-Srilanka

 

Sri Lanka jest położona na wyspie Cejlon u podnóży Indii. Znana jest z zielonych dżungli, tarasów pól ryżowych, gór, wodospadów, wybornego smaku herbaty, aromatu curry, dźwięku bębnów i przede wszystkim z wesołych, przyjaźnie nastawionych mieszkańców. Jej powierzchnia to zaledwie 66 tys. km2 (1/5 Polski),a ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Sri Lanka to ogród Edenu oferujący prawdziwie idylliczny krajobraz, zapierający dech w piersiach. Jak powiedział Mark Twain „Wszystko w harmonii, wszystko w dobrym smaku”. Wita ona swoich przybyszów bogactwem kultury i prawdziwą egzotyką.

 

 

Niziny południowego zachodu
Są to tereny nizinne, na wschodzie przechodzące w pagórkowate. Największa średnia opadów wczesnym latem, najmniejsza średnia opadów w styczniu i lutym.
Niziny wschodu i północnego wschodu
Dominuje tu rzeźba pagórkowata. Pora deszczowa trwa od października do stycznia/lutego, jednakże nie na całym omawianym terenie. Wokół Mannar i Dżafny rozciąga się półpustynia, a na południowym wschodzie ciernista dżungla.

Wyżyny
Są to rozległe wyżyny. Opady przez cały rok. Maksymalna średnia opadów w kwietniu, maju, czerwcu.

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
temperatura w dzień 30 31 31 31 30 30 29 29 29 29 29 30
wilgotność powietrza % 67 67 68 71 86 86 86 85 86 86 76 69
temperatura wody 27 27 28 28 30 28 26 27 28 28 27 27
godziny słońca dziennie 8 9 8 7 7 6 5 6 6 6 6 7
dni deszczowych w mc 7 6 8 6 11 8 7 7 11 12 12 8

Wskazówka: Europa-Travel nie bierze odpowiedzialności za zgodność udostępnionych danych dotyczących Pogody i Klimatu

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Pełnia Księżyca bez alkoholu
Fakt, że spędzają Państwo urlop w kraju buddyjskim, zauważą Państwo najpóźniej w wieczór podczas pełni Księżyca, kiedy barman nie poda Państwu zamówionego ginu, a kelner – piwa do posiłku. W dniu Poya zabroniony jest bowiem wyszynk alkoholu. Według buddystów w dniu pełni narodził się Budda, również w dniu pełni doznał objawienia, a także umarł. Dlatego, by uczcić pamięć proroka, w czasie pełni nie serwuje się i nie pije alkoholu. Wyznawcy buddyzmu nie są ascetami. Ich religia, w przeciwieństwie do islamu, nie zabrania im wypicia kieliszka rumu czy szklanki piwa singha. Ale w tym szczególnym dniu buddyści nie piją alkoholu. Praktyka taka przypomina chrześcijański post, który polega na nie spożywaniu mięsa w piątki, na pamiątkę Chrystusa, który został ukrzyżowany w tym dniu.

Poniżej prezentujemy przykładowe hotele, w których organizujemy ślub na Sri Lance

Hotele 4-gwiazdkowe

w przygotowaniu…

Hotele 5-gwiazdkowe

Zainspiruj się!