Ślub na Cyprze

Cypr pachnie wiatrem znad morza i słońcem. Ślub w kraju narodzin Afrodyty to niezapomniane przeżycie.

Ślub na Cyprze

Najważniejsze informacje


Ślub pamięta się przez całe życie, dlatego wymaga on odpowiedniej oprawy. Wszechobecna natura, soczyste zielone palmy, błękitne morze, cisza, spokój i dwoje zakochanych ludzi, wypowiadających wiążące słowo ,,tak”. Obrazy, jakie maluje cypryjska przyroda są idealnym tłem dla ślubnej ceremonii. W tym romantycznym zakątku świata, wyznanie miłości na pewno będzie niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.  Na Cyprze można wziąć ślub na plaży, w scenerii zachodzącego słońca, w otoczeniu pięknej zieleni i kwiatów.  Nieskomplikowana procedura prawna i bogata oferta ślubna, z której każdy będzie mógł wybrać coś specjalnie dla siebie sprawią, że dzień ślubu stanie się naprawdę wyjątkowym. Na Cyprze organizujemy śluby cywilne na terenie hoteli oraz na ustronnych plażach, a także śluby kościelne z polskim księdzem.

Jakich formalności należy dopełnić chcąc wziąć ślub na Cyprze?

Na Cyprze obowiązują podstawowe dokumenty- akty urodzenia oraz zaświadczenia z USC o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego. Pierwszy dokument w formacie międzynarodowym, drugi w wersji polskiej z tłumaczeniem na język angielski. Wszystkie dokumenty tłumaczone muszą mieć poświadczenie apostille, które wydaje MSZ. Do nas Para przesyła tylko skany, natomiast oryginały zabiera ze sobą, by wszystko zanieść osobiście do miejscowego urzędu. W formalnościach pomaga oczywiście nasz koordynator na miejscu, który kontaktuje się z Parą zwykle następnego dnia po przylocie. Akt ślubu wydaje miejscowy urząd i ten dokument także musi posiadać apostillę, którą otrzymuje się na miejscu.

Jak przebiega dzień ślubu na Cyprze?

Ślub na Cyprze odbywa się zwykle trzeciego dnia pobytu. Następnego dnia po przylocie z Parą kontaktuje się koordynator, z którym Para uzgadnia wszystkie szczegóły związane ze ślubem. Przed dniem ceremonii konieczna jest także wizyta w urzędzie w celu złożenia dokumentów. W dniu ślubu Para przygotowuje się w hotelowym SPA, następnie idzie na miejsce ślubu (śluby odbywają się w altankach w ogrodzie, na molo, na plaży lub na tarasach widokowych). Sama ceremonia z urzędnikiem trwa ok. 15-20 minut, później wznoszony jest toast, a wieczorem odbywa się przyjęcie weselne lub romantyczna kolacja tylko dla Pary. Istnieje również możliwość zorganizowania ślubu na ustronnej plaży poza hotelem, albo ślubu kościelnego z polskim księdzem. Wówczas organizacja dnia ślubu wygląda nieco inaczej.

Najważniejsze informacje o Cyprze


Cypr-Mapa-HD (1)

Cypr, a właściwie Republika Cypryjska to państwo położone na wyspie Cypr leżącej we wschodniej części Morza Śródziemnego, której powierzchnia wynosi 9,3 tys. km², a linia brzegowa ma długość 648 km. Od 1 maja 2004 Cypr jest członkiem Unii Europejskiej.

Przyroda

Największymi miastami kraju są: Nikozja, Limassol i Larnaka natomiast najwyższym wzniesieniem jest Olimbos (1951 m n.p.m.). Terytorium Cypru zajmują trzy główne krainy geograficzne. W północnej części wznoszą się góry Kyrenia z wysokościami do 1000 m n.p.m., są one oddzielone od wybrzeża wąskim pasem nizin nadbrzeżnych. U podnóży Kyrenii można spotkać liczne plantacje oliwek. Stoki gór porasta las cyprysowy. Na południowym zachodzie znajduje się porośnięty wielkimi lasami Masyw Troödos, z najwyższym szczytem kraju. Pomiędzy Kyrenią, a masywem  Troodos rozciąga się Mesaoria, równina, która jest niemal w całości pozbawiona drzew.

Klimat Cypru

Cypr znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego śródziemnomorskiego. Charakterystyczne dla tego typu klimatu są gorące lata oraz łagodne zimy.
Średnia roczna suma opadów atmosferycznych wynosi 500 mm, a większość z nich notowana jest w miesiącach zimowych. Jedynym obszarem gdzie pada śnieg jest masyw Troodos.

Średnia roczna temperatura powietrza kształtuje się następująco:
– 12°C – obszary górskie
– 19°C – wewnątrz kraju

Cypr gwarantuje piękną pogodę od maja do września, a nawet października, ale wyspę można także odwiedzać zimą. Należy jednak pamiętać, że wiele hoteli otwiera się w marcu i zamyka z końcem października.

Według mitologii greckiej, to właśnie tu narodziła się bogini miłości Afrodyta. Legendy głoszą, że Afrodyta poczęła się z morskiej piany i dopłynęła na Cypr w muszli. Kiedy zeszła na ląd wszędzie, gdzie swoimi delikatnymi stopami dotknęła ziemi, wyrastały piękne kwiaty. Podobno opłynięcie skały Afrodyty przy blasku księżyca pozwala zachować wieczną młodość, niektórzy mówią też, że wieczne szczęście w miłości. Zakochani wiążą tam chusteczki na tzw. “drzewku miłości”, prosząc boginię o pomyślność. Mówi się, że kamienie w kształcie serca znalezione na plaży Afrodyty potęgują i scalają na zawsze uczucia zakochanych.

Hotele 4-gwiazdkowe

1. Elias Beach 4*


elias5