Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje ślub za granicą?

Cena ślubu i wesela za granicą zależy od wielu czynników. Wysyłając do nas zapytanie warto umieścić odpowiedzi na pytania zawarte jak poniżej :

1. dokąd planują Państwo wyjazd (kraje europejskie, czy bardziej egzotyczne zakątki)?
2. Ile osób planują Państwo zabrać ze sobą? Organizujemy też śluby tylko dla Pary wówczas świadków gwarantujemy gratis.
3. Jak długi jest planowany pobyt i w ilu gwiazdkowym hotelu ? (tydzień lub dłużej w hotelu 5*, 4* czy może ewentualnie w hotelu 2/3* ?)
4. Jaki rodzaj wyżywienia jest brany pod uwagę (all inclusive, 2 posiłki dziennie, tylko śniadania, bez wyżywienia)?
5. Czy przewidują Państwo jakieś dodatkowe rozrywki i usługi (zabiegi Spa, rejsy, wycieczki krajoznawcze, makijaż ślubny, bukiet, przyjęcie, etc.)?

Po otrzymaniu od Państwa e-maila wraz z numerem telefonu i z odpowiedzią na powyższe pytania będziemy mogli podać orientacyjną cenę.

Jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia ważnego ślubu za granicą?

Dokumenty, które są wymagane do ślubu to:
– akt urodzenia;
– dokument, w którym stwierdzone jest, że osoba jest stanu wolnego i może zawrzeć ślub za granicą wg prawa polskiego (w przypadku ślubu cywilnego dokumenty poświadczające akt rozwodu lub akt zgonu małżonka w przypadku wdowców);
– paszporty ważne minimum 6-mcy od daty powrotu;

Dokumenty muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.
Powyższe dokumenty mają termin ważności- 6 miesięcy od dnia wydania.

Dodatkowo niektóre kraje wymagają posiadania wizy, pieczęci apostille, pieczęci z Ambasady w Warszawie, za którą z reguły płaci się na lotnisku w dniu przylotu (wyjątek USA-Hawaje, gdzie wiza musi być wyrobiona przed wylotem)

Czy istnieje możliwość zawarcia ślubu kościelnego?

Ślub kościelny jest możliwy w wielu miejscach m.in na Mauritiusie, na Bali, w Toskanii, na Cyprze, na Maderze,w Rzymie. Na miejscu zaślubin musi być ksiądz i kościół rzymsko-katolicki (księdza można oczywiście sprowadzić z Polski, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami). Warto pamiętać, że przed ślubem należy uzyskać zgodę proboszcza własnej parafii, który wystawi licencję ze wskazaniem miejsca, gdzie odbędzie się ślub. Niezależnie od miejsca całej ceremonii, nie ominą Was wizyty w poradni rodzinnej, nauki przedmałżeńskie, a nawet obowiązek dawania na zapowiedzi. W kilku wspaniałych miejscach w Europie i poza Europą współpracujemy z polskimi księżmi, którzy udzielają ślubu w języku polskim.

Czy możemy liczyć na umówienie makijażystki, fryzjera, fotografa, wiązanki - z jakimi kosztami wykonania wiążą się te usługi?

Jeżeli planują Państwo zorganizować ceremonię zaślubin w miejscu zakwaterowania, np. w hotelu, mogą Państwo liczyć na specjalny pakiet ślubny, który będzie zawierał niektóre usługi. Za te, których pakiet nie uwzględnia, trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Wszystko zależy od miejsca ślubu i zakresu pakietu ślubnego. Wszystkie usługi można też zarezerwować niezależnie od pakietu, o ile będą one dostępne w miejscu zaślubin.

Czy na miejscu możemy liczyć na osobę posługującą się językiem polskim?

W większości przypadków tak – na specjalne życzenie naszych Par, staramy się zorganizować tłumacza, z którym Pary będą mogły porozumieć się w języku ojczystym.

Jak pary radzą sobie z weselem?

Niektóre pary organizują przyjęcie dla najbliższych w miejscu odbywania się ceremonii. Jeśli nie planują Państwo zabierać ze sobą gości, to przyjęcie można zorganizować po powrocie i połączyć je na przykład z pokazem zdjęć z egzotycznego ślubu i wspaniałej podróży poślubnej.

Czy na ślub możemy zabrać nasze dzieci?

Tak oczywiście. Wtedy proponujemy hotele z ładnymi piaszczystymi plażami, ciekawą infrastrukturą, atrakcjami typu sporty wodne dostępne na terenie hoteli , boiska, korty tenisowe, klub dziecięcy dla młodszych dzieci, a dla maluchów- opiekunkę na miejscu. Są miejsca, gdzie hotele dla dzieci do lat 12 dają noclegi gratis lub udzielają dużych zniżek, a nawet do 18 lat pobyt gratis (jeśli dzielą pokój razem z rodzicami).

Czy możemy liczyć na kompleksową obsługę w zakresie naszego wyjazdu?

Tak oczywiście. Jesteśmy touroperatorem, co oznacza, że wyjazdy realizujemy kompleksowo w zakresie przelotów na wybranej trasie, pobytu w wybranym hotelu, transferów z lotniska, rezerwacji ślubu, fotografa, obsługi koordynatora ślubu, rezerwacji ślubu w Urzędzie, ślubu na terenie hotelu (na plaży, w ogrodzie) w winnicy lub w kościele. Po stronie naszych Par jest tylko dostarczenie odpowiednich dokumentów we właściwym czasie.

Jak szybko można zorganizować ślub?

Zazwyczaj im szybciej podejmą Państwo decyzję o ślubie tym z reguły będą tańsze przeloty, większa dostępność hoteli w wybranym terminie oraz możliwość ślubu w wybranym przez siebie dniu. Na Hawajach organizujemy czasami śluby na 1 tydzień przed wylotem. W innych miejscach jest znacznie trudniej zorganizować ślub w ostatniej chwili ze względu na przepisy urzędowe, lokalne prawo oraz obowiązek dostarczenia niezbędnych dokumentów na 1 miesiąc lub w niektórych krajach nawet na 2 miesiące przed wylotem.