Najważniejsze informacje
Ślub na Mauritiusie to zdecydowanie przygoda życia! Jest to kierunek niemal całoroczny o łagodnym klimacie i niskiej zabudowie hotelowej otoczonej zielonymi ogrodami. Na terenie każdego hotelu odbywa się zawsze tylko jeden ślub dziennie, a Pary są traktowane naprawdę wyjątkowo. Dla naszych Par proponujemy liczne atrakcje i udogodnienia takie jak relaksujące zabiegi SPA czy sporty wodne (i podwodne) oraz wycieczki lądowe. Na Mauritiusie organizujemy zarówno śluby cywilne jak i kościelne z polskim księdzem. Ślub na Mauritiusie to z pewnością niezapomniane przeżycie.
Jakich formalności należy dopełnić chcąc wziąć ślub na Mauritiusie?
Formalności do zawarcia ślubu na Mauritiusie należą do najprostszych w naszej ofercie. Pary wchodzące po raz pierwszy w związek małżeński są zobowiązane dostarczyć nam akty urodzenia oraz zaświadczenia o możliwości zawarcia związku małżeńskiego za granicą. Dodatkowo konieczne są skany paszportów. Warto sprawdzić, czy paszporty na pewno są ważne minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z Mauritiusa. W przypadku rozwodników lub wdowców potrzebne będą także odpowiednio wpis o rozwodzie lub akt zgonu. Wdowy i wdowcy oprócz aktu zgonu małżonka muszą okazać również poprzedni akt małżeństwa.
Aby ślub na Mauritiusie był ważny Para musi przebywać na wyspie minimum 3 dni. Dzień przed ślubem nasz przedstawiciel zawozi Parę do stolicy Port Louis, gdzie Młodzi wypełniają i podpisują stosowne dokumenty.
Jak przebiega dzień ślubu na Mauritiusie?
Śluby na Mauritiusie odbywają się po południu. Od samego rana cały hotel żyje ślubem naszej Pary. Fryzjerzy i makijażyści dbają o Pannę Młodą, w SPA przygotowuje się Pan Młody, floryści przygotowują bukiety i dekoracje miejsca ślubu, kucharze gotują specjalną kolację, a kelnerzy przygotowują miejsce na romantyczną kolację. Profesjonalni fotografowie od rana uwieczniają przygotowania do ślubu.
Kiedy nadchodzi godzina ślubu, Młodzi spotykają się zwykle na wybranym przez siebie wcześniej miejscu ślubu, po czym odbywa się część oficjalna- złożenie przysięgi. Jeśli Młodzi mają takie życzenie, po oficjalnej przysiędze można złożyć przysięgę własną, po polsku. Ceremonię kończy toast za Państwa Młodych oraz słodki poczęstunek. Następnie odbywa się plenerowa sesja fotograficzna, a po niej romantyczna kolacja. Na koniec Młodzi udają się do udekorowanego pokoju na noc poślubną.
Najważniejsze informacje o Mauritiusie
Przyroda
Mauritius, położony jest ok. 2000 km od wschodniego wybrzeża Afryki i jest prawdziwą perłą historii naturalnej. Południowe i zachodnie wybrzeża oferują piaszczyste plaże idealne do odpoczynku, na wschodnim znajduje się piękna rafa koralowa, którą można podziwiać nurkując, na północnym zaś – raj dla miłośników sportów wodnych, takich jak wind- czy kitesurfing. Środkowa część wyspy skrywa ponad 800-metrowe góry i lasy deszczowe, będące domem dla wielu endemicznych gatunków zwierząt i roślin.
Historia
Położony na Oceanie Indyjskim Mauritius zawsze był tyglem kulturowym. Bliskość Madagaskaru pozostawiła ślad w kreolskiej maurytyjskiej kuchni, czyniąc z leżącego na północy Grand Baie kulinarną stolicę wyspy. Lata spędzone pod panowaniem Francuzów zaowocowały zaś rozwojem architektury – wtedy wybudowano zamki, z których najbardziej znany to Chateaux de Labourdonnais, leżący w północnej części wyspy. Wielokulturowość widać też w wielojęzyczności społeczeństwa. Choć językiem urzędowym jest angielski, to niemal wszędzie można usłyszeć francuski, chiński, hinduski i kreolski.
Mauritius swoją nazwę zawdzięcza Holendrom, którzy nazwali tak wyspę na cześć księcia Maurice. W 1715 roku Francuzi zajęli cały teren, określając go francuską „Isle de France”. Mauritius zostało odebrane przez Brytyjczyków na początku XIX wieku i wyspie przywrócono jej dawną nazwę.
Mauritius leży w zasięgu klimatu równikowego, wybitnie wilgotnego. Występują lokalne różnice klimatyczne uwarunkowane przez rzeźbę terenu.
Średnie miesięczne temperatury powietrza nie wykazują większych wahań w ciągu roku i kształtują się w granicach 21 – 26°C.
Opady
Przez cały rok możemy też spodziewać się drobnych opadów, dzięki czemu całą wyspę porasta przebogata roślinność. O ile przez większą część roku opady na Mauritiusie nie są uciążliwe to w okresie od stycznia do marca stają się intensywniejsze, a sama wyspa czasem nawiedzana jest przez cyklony (I-II). Dlatego też najlepszym okresem na odwiedzenie tego rajskiego kraju jest okres od marca do końca listopada (w lipcu i sierpniu także może być deszczowo). Jest to jedna z nielicznych egzotycznych destynacji, którą warto odwiedzać właśnie w tych miesiącach!
Ilość opadów wynika z topografii Mauritiusa. Najwięcej opadów notuje się w centralnym płaskowyżu: aż 3500 milimetrów. Może się zdarzyć, że deszcz pada tu nieprzerwanie na przykład przez cały tydzień, natomiast na północy wyspy w ogóle nie pada. Na wybrzeżu wyspy spada około 1000 mm opadów na rok. Wilgotność na wybrzeżu wynosi około 75 %. Jest to idealne miejsce dla alergików i astmatyków.
W czerwcu, lipcu i sierpniu na Mauritiusie panują idealne wręcz warunki do uprawiania windsurfingu (mocne wiatry od wschodu), zaś we wrześniu i październiku najlepiej jest wybrać się na łowienie ogromnych ryb, żerujących blisko brzegu.
Temperatury
- W najcieplejszych miesiącach, to znaczy od stycznia do kwietnia, temperatury wynoszą około 30°C w ciągu dnia, nocą wahają się w granicach 20 – 22 °C.
Zimą, to znaczy w okresie lipiec-wrzesień, średnie temperatury wynoszą ok. 25 °C w ciągu dnia i 16 – 18 °C nocą. W głębi wyspy utrzymują się stosunkowo stabilne temperatury: około 27 °C w ciągu dnia i 20 °C nocą.
- Temperatura morza jest na Mauritiusie na prawdę bardzo przyjemna przez cały rok. Wynosi zazwyczaj aż 28 °C, zimą może spaść o kilka stopni, ale takie obniżenie temperatury nie jest odczuwalne, gdyż woda nadal jest bardzo ciepła.
- Słońce świeci średnio przez 8-9 godzin dziennie, ale zależy to od pory roku. Zimą może świecić o godzinę mniej.
Mauritius gwarantuje piękną pogodę przez cały rok, jednak od stycznia do marca mogą zdarzyć się niewielkie opady, a od lipca do września wiatry na wschodnim wybrzeżu. Planując ślub na Mauritiusie warto wziąć to pod uwagę.
Z Mauritiusa pochodzą jedne z najrzadszych i najbardziej cennych znaczków pocztowych (podobno cena takiego znaczka obecnie to ponad milion dolarów). Zwane potocznie „mauritiusami” – o nominałach jeden i dwa pensy, w kolorach niebieskim i czerwonym, z wizerunkiem Królowej Wiktorii – zostały wyemitowane w 1849 w liczbie zaledwie 500 sztuk.
Zainspiruj się!
Sprawdź opinie o naszych usługach: