Ślub we Włoszech

Najważniejsze informacje


Ślub pamięta się przez całe życie, dlatego wymaga on odpowiedniej oprawy, a ślub we Włoszech jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Wszechobecna natura, soczyste zielone palmy, błękitne morze, cisza, spokój i dwoje zakochanych ludzi, wypowiadających wiążące słowo ,,tak”. Obrazy, jakie maluje włoska przyroda są idealnym tłem dla ślubnej ceremonii. W tym romantycznym zakątku świata, wyznanie miłości na pewno będzie niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.  We Włoszech można wziąć ślub na plaży, w scenerii zachodzącego słońca, w otoczeniu pięknej zieleni i kwiatów.  Nieskomplikowana procedura prawna i bogata oferta ślubna, z której każdy będzie mógł wybrać coś specjalnie dla siebie sprawią, że dzień ślubu stanie się naprawdę wyjątkowym.

Jakich formalności należy dopełnić chcąc wziąć ślub we Włoszech?

Formalności we Włoszech należą do jednych z najłatwiejszych. Przygotowujecie Państwo jedynie zaświadczenia z USC, które wysyłacie Państwo do Konsulatu Polskiego w Rzymie, gdzie zostaną przetłumaczone i zalegalizowane. Po ślubie otrzymujecie Państwo akt ślubu w formacie międzynarodowym, który wystarczy zanieść do miejscowego USC w Polsce. To wszystko dzięki Konwencji Wiedeńskiej, którą podpisały nasze państwa. Przy ślubach konkordatowych dochodzą dodatkowo formalności związane z kościelną częścią uroczystości. UWAGA! W niektórych regionach Włoch konieczne jest stawienie się Pary w urzędzie minimum 2-3 doby przed dniem ślubu. Trochę inaczej wygląda sytuacja w przypadku rozwodników/wdowców oraz przy ślubach kościelnych/konkordatowych. Oczywiście nasze Pary zawsze otrzymują dokładne instrukcje jak przygotować dokumenty, by ślub we Włoszech był ważny.

Jak przebiega dzień ślubu we Włoszech?

Następnego dnia po przylocie z Parą kontaktuje się nasz polskojęzyczny koordynator ślubu, z którym Para uzgadnia wszystkie szczegóły związane ze ślubem. Przed dniem ceremonii konieczna bywa także wizyta w urzędzie w celu złożenia dokumentów, podczas której towarzyszy Państwu nasz koordynator. W dniu ślubu Para przygotowuje się w hotelu, następnie koordynator odbiera Parę i zawozi na miejsce ślubu. Sama ceremonia z urzędnikiem trwa ok. 15-20 minut, następnie fotograf kontynuuje sesję zdjęciową plenerową, a wieczorem odbywa się przyjęcie weselne lub romantyczna kolacja tylko dla Pary. Bardzo podobnie wygląda sytuacja w przypadku ślubu kościelnego lub konkordatowego. Naszym Parom zapewniamy polskojęzycznych księży, a także możliwość uczestniczenia w audiencji u Papieża.

Najważniejsze informacje o Włoszech

Ślub we Włoszech

Włochy to duże państwo leżące w Europie Południowej, które posiada na swoim terytorium dwie enklawy: San Marino na północy i Watykan na terenie stolicy kraju, Rzymu. Włochy cechuje wyżynny i górzysty krajobraz. Praktycznie cały kraj reprezentuje klimat podzwrotnikowy i roślinność śródziemnomorska. W skład Włoch wchodzą m.in. dwie duże wyspy: Sycylia i Sardynia.

Klimat Włoch
Włochy znajdują się w strefie klimatu podzwrotnikowego.
W zależności od części kraju występują tu zarówno gorące lata i łagodne zimy.
Średnia roczna suma opadów atmosferycznych wynosi 400 mm, większość opadów notowana jest w miesiącach jesienno- zimowych.

Średnia roczna temperatura powietrza kształtuje się następująco:
– 12°C – obszary górskie
– 19°C – wewnątrz kraju

Średnia temperatura stycznia wynosi 10-12°C, a sierpnia 26-28°C.

Włochy gwarantują piękną pogodę od maja do września, ale na południu pogoda dopisuje praktycznie przez cały rok.

Ślub we Włoszech to z pewnością niezwykłe doświadczenie. Poniżej prezentujemy przykładowe lokalizacje we Włoszech, w których organizujemy legalne ceremonie ślubne. Więcej szczegółów po kontakcie mailowym.

Okolice Rzymu

1. Rzym


Ślub we Włoszech

Rzym jest stolicą Włoch. Położony jest w środkowej części kraju nad Tybrem w otoczeniu zielonych wzgórz. Jest światowym ośrodkiem turystycznym z bardzo bogatymi zabytkami starożytności i średniowiecza (kościoły, bazyliki, Koloseum, pałace, akwedukty, fontanny i wiele innych budowli) oraz z niezwykle bogatymi muzeami. Częścią miasta jest Watykan– siedziba papieży (najmniejsze państwo świata). Rzym posiada największe w świecie nagromadzenie zabytków -zwłaszcza zabytków starożytności. Corocznie odwiedzany jest przez kilkanaście milionów turystów. Przylatuje tu wiele tysięcy Par z całego świata, aby w tym niezwykle urokliwym i magicznym miejscu zawrzeć związek małżeński. Naszym Parom pomagamy również w otrzymaniu wejściówki na audiencję u samego Papieża. Polecamy zakwaterowanie w hotelach usytuowanych w samym sercu Rzymu z dojściem pieszo do centralnych zabytków miasta. Wybrane przez nas hotele znajdują się w bliskiej odległości od kościoła, w którym odbędzie się ceremonia zaślubin w języku polskim.

Ślub kościelny w Rzymie

Ślub konkordatowy w Rzymie

2. Tivoli k/ Rzymu


Ślub we WłoszechŚlub cywilny w Tivoli 

3. San Felice Circero


Ślub we Włoszech

Ślub cywilny w San Felice Circero

Ślub konkordatowy w San Felice Circero

Wenecja


Ślub we Włoszech
Ślub konkordatowy w Wenecji

Ślub cywilny w Wenecji

Toskania

1. Follonica


Ślub we Włoszech

Ślub cywilny na plaży

2. Piza


 

Ślub we Włoszech

Ślub konkordatowy w Pizie

3. Vinci


Ślub we Włoszech

Ślub cywilny w Vinci

Okolice Neapolu

1. Ravello


Ślub cywilny w Ravello (koło Neapolu)

Sycylia

1. Scopello


Ślub we Włoszech

Ślub cywilny na Sycylii

Ślub konkordatowy na Sycylii w plenerze